کاشت ابرو و مو

6 ویدیوها
لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد | مزایا، عوارض، کاربردها

پزشک دکتر امید شعبانی

بسیاری از ما در مورد لیزر موهای زائد شنیده‌ایم. برخی آن را معجزه‌ای می‌دانند، برخی می‌گویند که هیچ فایده‌ای ندارد و برخی هم از لیزر و عوارضش می‌ترسند! به هر حال لیزر است و می‌توان با آن سنگ و آهن را برید! اگر آشنایی چندانی با لیزر ندارید، فکر می‌کنید که بی‌فایده است، قبلاً تجربه‌ی ناخوشایندی داشته‌اید یا جزو کسانی هستید که از عوارض و خطرات لیزر می‌ترسند، این مطلب برای شماست.

در این مطلب هر آنچه مربوط به لیزر موهای زائد هست را بررسی کرده‌ایم، حقایق آن را گفته‌ایم و تلاش کردیم ابهام زدایی مفیدی داشته باشیم.

لیزر موهای زائد چیست ؟

نمی‌خواهیم سرتان را با مباحث علمی لیزر درد بیاوریم ولی خوب است که ایده‌ای کلی از عملکرد و نحوه‌ی اثر لیزر  داشته باشید.

 • لیزر یک پرتوی نور است. منتها نوری که ویژگی‌های فیزیکی خاصی دارد و بسیار پرانرژی است. لیزرها در پزشکی و صنعت استفاده‌های زیادی دارند. در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی از لیزر برای جراحی‌های مختلف مثل جراحی چشم (لیزیک) استفاده می‌شود.
 • لیزر یک دانش و فناوری است. یعنی بسته به کاربردی که دارد، می‌توان ویژگی‌های خاصی در آن لحاظ کرد و آن را برای انجام یک کار خاص بهینه‌ سازی نمود. لیزر موهای زائد دقیقاً به نحوی طراحی شده که بدون اثر گذاشتن روی قسمت‌های دیگر پوست و بدن، باعث حذف موهای زائد شود.
 • لیزرهای مختلفی برای حذف موهای زائد استفاده می‌شوند. فناوری‌های الکساندریت، Nd:YAG و دایود از جمله لیزرهای پرکاربرد برای حذف موهای زائد هستند. این لیزرها از نظر کاربرد باهم تفاوت دارند. مثلاً الکساندریت بیشتر برای کسانی موثر است که پوستی روشن دارند و Nd:YAG بیشتر برای پوست‌های تیره استفاده می‌شود. این تفاوت کاربردی به دلیل تفاوت خاصیت‌های فیزیکی لیزرها مثل فرکانس و طول موج است.
 • لیزر روی فولیکول‌ها اثر می‌گذارد. لیزر حذف موهای زائد به شکی طراحی شده که باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول‌ها شود. فولیکول‌ها ارگان کوچکی درون پوست هستند که موهای بدن را می‌سازند. با آسیب دیدن فولیکول و پیاز مو، رشد مو برای همیشه متوقف می‌شود.
 • لیزر آسیبی انتخابی وارد می‌کند. نکته‌ی قابل توجه این است که گرمای لیزر باعث آسیب دیدن و از کار افتادن فولیکول‌ها می‌شود، اما این آسیب کاملاً انتخابی است. یعنی به طور همزمان آسیبی به پوست و بافت‌های مجاور فولیکول وارد نمی‌شود. البته گاهی در اثر خطای اپراتور پوست آسیب می‌بیند. این موضوعات را در بخش عوارض لیزر موهای زائد بررسی کرده‌ایم.
 • لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌شود. این روش می‌تواند بین ۷۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. برای همین از نظر علمی می‌گوییم لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌شود و نه حذف دائمی موهای زائد. چون در یک دوره‌ی درمانی نمی‌توانیم ۱۰۰ درصد موهای زائد را از بین ببریم. ولی آن ۷۰ تا ۹۰ درصدی که حذف شده‌اند، دیگر هیچ‌وقت رشد نخواهند کرد.
لیزر موهای زائد بدن

کاربردها

لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه‌ای از بدن استفاده کرد. البته مراجعات برای لیزر برخی از قسمت‌های بدن بیشتر است. مثلاً در خانم‌ها لیزر ناحیه‌ی بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت شایع‌تر است. در آقایان لیزر موهای زیر بغل، لیزر خط ریش، موهای کمر و پشت گردن بیشتر انجام می‌شود. با این حال روش لیزر به قدری انعطاف پذیر، سریع و موثر است که می‌توان در یک جلسه کل بدن را در مدت کمتر از یک ساعت لیزر کرد.

منطقه‌ی تحت درمان هر چقدر که محدود یا وسیع باشد (حال می‌خواهد فقط پشت لب باشد یا لیزر کل بدن) برای حذف یا کاهش موثر موهای زائد، شما باید یک دوره‌ی درمانی را تکمیل کنید. این دوره معمولاً شامل ۴ تا ۶ جلسه‌ی لیزر با فواصل حدود ۶ هفته است.

لیزر موهای زائد بیکینی

حذف موهای زائد ناحیه‌ی بیکینی دردسرهای زیادی دارد. اگر این ناحیه را با تیغ اصلاح کنید، باید هر ۳-۴ روز یکبار این کار را انجام دهید، برای زخم نکردن این ناحیه‌ی حساس دقت بسیاری به خرج دهید، با جوش زدن‌های بعدش کنار بیایید و در نهایت خارش موهای تازه جوانه زده را تحمل کنید. اگر به وکس و موم پناه برده‌اید، حتماً می‌دانید که لحظات خجالت آور برهنه شدن جلوی اپیلاسیون‌کار را تجربه کرده‌اید و می‌دانید که گاهی اوقات موم انداختن ناحیه‌ی بیکنی بسیار دردناک می‌شود.

در عوض لیزر موهای زائد یک چاره‌ی بی‌دردسر و دائمی برای خلاص شدن از شر موهای ناحیه‌ی بیکینی و تناسلی است.

لیزر موهای زائد صورت

ناحیه‌ی صورت یکی از مناطق حساس بدن است که می‌توانیم موهای زائدش را با لیزر به شکلی ایمن حذف کنیم. البته موهای زیر ابرو را نمی‌توان لیزر کرد زیرا خطر آسیب دیدن چشم وجود دارد ولی موهای بین دو ابرو را می‌توانیم با لیزر به شکل موثری حذف کنیم. با توجه به این که تیغ زدن برای خانم‌ها توصیه نمی‌شود و بند انداختن و وکس می‌تواند باعث افزایش ضخامت و تراکم موهای زائد شود، لیزر کردن این موها بهترین انتخاب شماست.

لیزر بهترین روش حذف موهای زائد صورت است چرا که تیغ می‌تواند زخم‌هایی دائمی روی صورت شما به جا بگذارد و باید هر ۳-۴ روز یکبار صورت خود را اصلاح کنید. بند انداختن، وکس و برداشتن موها با موچین، می‌توانند با افزایش خونرسانی به پوست باعث افزایش موهای زائد شوند. پس بهترین راه برای حذف دائمی و بی‌خطر موهای زائد صوتر، لیزر کردن است.

لیزر زیر بغل

حذف موهای زائد زیر بغل یکی از پرطرفدارترین استفاده‌های لیزر است. لیزر این ناحیه خیلی سریع و بی‌دردسر انجام می‌شود و کاملاً موثر خواهد بود. برای حذف موثر موهای زائد زیر بغل تقریباً به ۵ جلسه با فواصل حدود ۵ هفته نیاز خواهید داشت. بعد از ۵ جلسه انتظار داریم که حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد موهای زائد این ناحیه برای همیشه حذف شوند.

لیزر زیر بغل برای اکثر مراجعین ما بدون هیچ‌گونه دردی انجام می‌شود. با این حال اگر دردی احساس کنید، می‌توانیم از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده کنیم. معمولاً اولین جلسه‌ی لیزر زیر بغل دردناک‌تر است و همانطور که اشاره کردیم، احساس می‌کنید یک کش لاستیکی به پوست‌تان برخورد می‌کند. جلسات بعدی درد کمتری حس خواهید کرد.

برای خانم‌هایی که تنبلی تخمدان دارند

موهای زائد صورت برای خانم‌هایی که از تنبلی تخمدان یا سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) رنج می‌برند یک مشکلی اساسی است. موهای زائد صورت در این بیماری ضخیم و زیاد می‌شوند. بازهم وکس، موچین و بند انداختن راهکارهای مناسبی نیستند چون باعث ضخیم شدن و زیاد شدن موهای زائد می‌شوند. هرچند که لیزر موهای زائد برای خانم‌های دچار تنبلی تخمدان به اندازه‌ی سایر خانم‌ها موثر نیست، ولی می‌تواند کمک چشمگیری به کاهش موهای صورت بکند.

لیزر موهای زائد بدن

میزان اثرگذاری

این که لیزر چقدر اثر بخش باشد، به دستگاه استفاده شده، رنگ پوست، صخامت‌ موها و تراکم موهای زائد شما بستگی دارد. این موارد در جلسه اول بررسی می‌شوند و مناسب‌ترین دستگاه با پوست شما و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موها به شما اعلام می‌گردد. میزان کاهش موها به تعداد جلسات و دستگاه استفاده شده بستگی دارد. مثلاً اگر تعداد جلسات درمانی با لیزر الکساندریت، از ۳ به ۴ افزایش یابد، می‌تواند تا ۳۰ درصد موهای بیشتری را حذف کند.

لیزر موهای زائد تنها راه حذف موهای زائد است. اگر لیزر به شکل صحیح یعنی با استفاده از دستگاه‌ها و برنامه‌ی درمانی مناسب انجام شود، اثرات دائمی و چشمگیری دارد. ولی لیزر نمی‌تواند همه‌ی موهای زائد را از بین ببرد و ممکن است ۱۰ تا ۴۰ درصد موهای زائد بعد از اتمام دوره‌ی درمانی باقی بمانند.

چرا نمی‌توان ۱۰۰ درصد موهای زائد را از بین برد؟

فولیکول‌ها برای ساخت هر تار مو، باید از سه فاز عبور کنند. فولیکول در طی سه فاز این چرخه، یک تار مو را می‌سازد و از دست می‌دهد. هر فولیکول از ابتدا و تا انتهای عمرش بارها این چرخه را طی می‌کند. لیزر موهای زائد تنها روی موهایی موثر است که در فاز رشد قرار دارند و چون در آن واحد همه موها در فاز رشد نیستند، نمی‌تواند تمامشان را از بین ببرد. برای بهبود این وضعیت، دوره‌های درمانی طولانی و فواصل بین جلسات زیاد است. به این ترتیب می‌توانیم بیشتر موهای زائد را حذف کنیم.

بهترین مرکز لیزر بدن در تهران

در مورد ویژگی‌های بهترین مرکز لیزر در طول متن صحبت کردیم. در اینجا می‌خواهیم این ویژگی‌ها را جمع بندی کنیم :

بهترین کلینیک لیزر چند دستگاه مختلف دارد.

تنوع دستگاه یعنی تنوع فناوری لیزر و این بسیار مهم است چرا که نمی‌توانیم همه افراد را با یک نوع لیزر (مثلاً لیزر الکساندریت) درمان کنیم. کسانی که پوست‌های تیره‌تری دارند، به لیزر Nd:YAG یا دایود پاسخ بهتری می‌دهند.

بهترین مرکز لیزر زیر نظر پزشک مجموعه اداره می‌شود.

نظارت پزشک بر فرآیند لیزر درمانی بسیار مهم است. برای همین اکیداً توصیه می‌کنیم که لیزر موهای زائد را در آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و اسپاها انجام ندهید. ارزیابی رنگ پوست، انتخاب لیزر متناسب با شرایط شما، ارائه تنظیمات مناسب به اپراتور و اقدامات درمانی در صورت رخداد عوارض جانبی از جمله کارهای مهمی است که پزشک ناظر انجام می‌دهد.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد بهترین اپراتورها را دارد.

در حضور دستگاه خوب و پزشک ناظر، مهم‌ترین عامل موفقیت لیزر موهای زائد، یک اپراتور ماهر و حرفه‌ای است. هرچه دانش و تجربه‌ی اپراتور بیشتر باشد، سرعت و اثرگذاری لیزر درمانی بیشتر می‌شود و احتمال رخداد عوارض و آسیب‌های لیزر به صفر می‌رسد.

بهترین مرکز لیزر قیمت‌های مناسبی دارد؛ نه کم و نه زیاد.

از قیمت‌های بسیار پایین برحذر باشید چرا که با توجه به نوسانات ارزی و با در نظر گرفتن این که دستگاه‌های لیزر اجزای مصرفی زیادی دارند، نمی‌توان قیمت را از حدی پایین‌تر آورد؛ مگر این که مشکلی وجود داشته باشد. قیمت‌های بسیار بالا هم غیراستاندارد و غیراخلاقی هستند. لزوماً هم به این معنی نیستند که دستگاه بهتری برای شما استفاده می‌شود یا نتایج بهتری می‌گیرید.

لیزر موهای زائد بدن

بهترین دستگاه‌های لیزر :

دستگاه‌های لیزری که در ایران می‌بینیم ساخت کشورها و شرکت‌های مختلفی هستند؛ از برندهای چینی و کره‌ای گرفته تا برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی. خوب است که در این جا اشاره‌ای به شباهت‌ها و تفاوت‌های دستگاه‌های لیزر ساخت برندهای کم‌تر شناخته شده با برندهای مشهور دنیا بپردازیم.

شباهت : فناوری لیزری همه‌ی این دستگاه‌ها یکسان است.

دستگاه‌های امروزی همه از لیزر الکساندریت، Nd:YAG یا دایود استفاده می‌کنند. پرتوی لیزر تولید شده توسط دستگاه‌های چینی یا دستگاه‌های آمریکایی تفاوت چندانی ندارند.

تفاوت : برندهای معتبرتر، دستگاه‌های بهینه‌تری دارند.

اثرگذاری یک دستگاه لیزر علاوه بر پرتوی لیزر به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. مدت زمان تابش لیزر، قطر تابش، سیستم خنک کننده و بسیاری از موارد دیگر روی نتیجه‌ی لیزر موثر هستند. هرچه دستگاه‌های لیزر موهای زائد بهینه‌تر باشند، نتایج لیزر بهتر است. دستگاه‌های آمریکایی و اروپایی به مراتب بهینه‌تر از دستگاه‌های چینی و کره‌ای هستند.

عوارض

از عوارض وحشتناک لیزر می‌ترسم. این جمله را از برخی از مراجعین و مخاطبانمان می‌شنویم. در اینترنت مقالات و تصاویر زیادی در مورد عوارض وحشتناک لیزر منتشر شده است ولی این عوارض فقط زمانی رخ می‌دهند که دستگاه لیزر به دست فرد غیرمتخصص یا در کلینیک‌هایی بدون نظارت پزشک یا با دستگاه‌های غیراستاندارد و بی‌کیفیت انجام شده باشد. لیزر موهای زائد اگر در شرایط استاندارد انجام شود، هیچ خطر و عارضه‌ی وحشتناکی ندارد.

بدترین عوارض لیزر موهای زائد آن دسته‌ از عوارضی هستند که به دلیل خطای اپراتور پیش می‌آیند. در ادامه به تعدادی از این عوارض اشاره کرده‌ایم.

 • لکه‌های پوستی : هایپرپیگمنتیشن یا ایجاد لکه‌های تیره پوستی و همچنین هایپوپیگمنتیشن یا ایجاد لکه‌های روشن پوستی جزو عوارض لیزر هستند. با این حال اگر اپراتور لیزر باتجربه و حرفه‌ای باشد، خیلی بعید است دچار این عارضه بشوید. درمان لکه‌های پوستی دشوار است و در برخی از بیماران هیچگاه برطرف نمی‌شوند.
 • سوختگی : یکی از عوارض شایع لیزر سوختگی است. گاهی سوختگی از عوارض طبیعی به حساب می‌آید و بسیار خفیف است. گاهی هم ناشی از خطای اپراتور بوده و بسیار شدید است. حتی ممکن است پوست تاول بزند. اگر در حین لیزر موهای زائد دچار سوختگی شدید و حاد شده‌اید، حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای سوختگی‌های خفیف نیازی به درمان خاصی نیست. قرار گیری پوست در معرض هوا کفایت می‌کند و کرم زینک اکسید می‌تواند کمک کننده باشد.

مشکلات پوستی فعال مثل آکنه، زگیل، خال، تبخال، اگزما و سایر بثورات پوستی نباید در تماس مستقیم با لیزر قرار بگیرند. اگر ضایعه‌ی پوستی روی پوست شما وجود داشته باشد، معمولاً روی آن ضایعه را می‌پوشانند و برای سایر بخش‌ها لیزر انجام می‌شود. زخم باز، عفونت پوستی و بخیه‌ای که هنوز کشیده نشده نیز نباید در تماس با لیزر قرار بگیرند.

بررسی شایعات پیرامون لیزر مو

در ادامه برخی از خطرات و عوارض وحشتناکی که برای لیزر گفته می‌شود را فهرست کرده‌ایم. لازم است بار دیگر تاکید کنیم که هیچ کدام از این موارد چیزی بیشتر از شایعه نیستند یا به دلیل خطای اپراتور رخ داده‌اند:

 • لیزر سرطان‌زا نیست. پرتوهای نوری لیزر فقط باعث گرم شدن فولیکول‌های مو و از بین رفتن‌شان می‌شود. پرتوهایی مثل پرتوهای فرابنفش یا اشعه X به دلیل انرژی بسیار زیادی که دارند، باعث به وجود آمدن مولکول‌های سرطان‌زا مثل رادیکال‌های آزاد می‌شوند. برای همین به این پرتوها، یونیزان می‌گویند. لیزر پرتوی نوری است و خاصیت یونیزان ندارد. پس سرطان‌زا هم نیست.
 • لیزر باعث نازایی نمی‌شود. آقایان و خانم‌هایی که ناحیه‌ی بیکینی را لیزر می‌کنند نگران این مسئله هستند. عمق نفوذ لیزر به پوست فقط در حد چند میلی‌متر است و هیچ‌وقت به ارگان‌های جنسی شما مثل تخمدان یا بیضه نمی‌رسد که بخواهد آسیبی وارد کند.
 • لیزر آسیبی به پرده بکارت نمی‌زند. برای دختران جوان این شایعه بسیار نگران کننده است. ولی واقعیت این است که لیزر هیچوقت به پرده بکارت نزدیک نمی‌شود.
 • لیزر به چشم آسیبی نمی‌زند. در جلسه لیزر به شما عینک مخصوص محافظتی داده می‌شود. برای اطمینان بیشتر ممکن است زیر عینک پارچه‌ای نیز قرار داده شود. ممکن است در طول لیزر درمانی (به ویژه وقتی اپراتور روی صورت‌تان کار می‌کند) چند فلش نور ببینید. این فلش‌ها به چشم آسیبی وارد نمی‌کنند. اما اگر اپراتور خطایی بکند و لیزر به طور مستقیم به شبکیه شما برخورد کند، احتمال آسیب وجود دارد. اگر بعد از لیزر دچار آبریزش، قرمزی و سوزش شدید حتماً برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید.
 • لیزر باعث به وجود آمدن رگ‌های واریسی نمی‌شود. همانطور که گفتیم لیزر فقط چند میلی‌متر به پوست نفوذ می‌کند و اصلاً به عروق و وریدهای پوستی نمی‌رسد که بخواهد تاثیری روی آن‌ها بگذارد. شاید لیزر با حذف موهای پا باعث دیده شدن رگ‌های واریسی شود ولی قطعاً باعث ایجاد شدن آن‌ها نمی‌شود.

عوارض طبیعی لیزر

تعدادی از عوارض هستند که از عواقب طبیعی لیزر به حساب می‌آیند. قرمزی، تورم و احساس گرما از جمله عوارضی هستند که می‌توانند بعد از لیزر دیده شوند. برای کاهش این موارد، گذاشتن یخ بعد از لیزر بسیار موثر است. همچنین ممکن است کرم‌های خاصی برای شما تجویز شود که التهاب را کاهش می‌دهند.

عوارض دیگر شامل خشکی و پوسته پوسته شدن هستند که در مواقع نادر دیده می‌شود. یکی دیگر از عوارض طبیعی لیزر، ضخیم شدن موهای نازک و کرکی است. چون موهای اصلی از بین رفته‌اند، موهای نازک و کرکی فرصت این را پیدا می‌کنند که ضخیم و بلند شوند. جلسات ترمیم سالانه لیزر به همین منظور برنامه‌ریزی می‌شود که موهای جدیدی که رشد کرده‌اند را از بین ببریم.

لیزر موهای زائد بدن

توصیه و مراقبت ها

اولین و مهم‌ترین قدم برای حداقل رساندن خطرات و عوارض یافتن یک مرکز لیزر مناسب است. در طول متن به ویژگی‌های یک مرکز خوب لیزر اشاره کردیم و در این جا یکبار دیگر با هم مرور می‌کنیم:

 • اپراتورهای مرکز باید دانش و تجربه‌ی کافی کار با دستگاه‌های لیزر را داشته باشند.
 • تمامی خدمات لیزر باید زیر نظر پزشک متخصص باشد.
 • از لیزر مناسب با رنگ پوست شما استفاده شود. مثلاً الکساندریت برای افراد دارای پوست تیره مناسب نیست.
 • دستگاه‌های مرکز لیزر، جدید و به‌روز باشند. دستگاه‌های جدیدتر معمولاً موثرتر هستند.

دومین اقدام رعایت توصیه‌های مراقبتی بعد از لیزر است. در ادامه تعدادی از آن‌ها را برایتان فهرست کرده‌ایم.

 • بعد از لیزر نباید در معرض آقتاب مستقیم قرار بگیرید. باید وقتی از خانه بیرون می‌روید کرم ضدآفتاب بزنید و هر ۲ ساعت کرم خود را تمدید کنید. همچنین تا زمان جلسه‌ی بعدی لیزر نباید آفتاب بگیرید، سولاریوم بروید یا از کرم‌های برنزه کننده استفاده کنید.
 • تا حداقل ۱۲ ساعت بعد از لیزر موهای زائد نباید آرایش کنید. اگر واقعاً مجبور به آرایش هستید، می‌توانید ۶ ساعت بعد از لیزر از پودرهای بسیار سبک استفاده کنید.
 • بعد از لیزر نباید از سایر روش‌های حذف موهای زائد مثل وکس یا بند انداختن استفاده کنید.
 • حداقل تا ۲ روز بعد از لیزر از فعالیت ورزشی، حمام آب داغ، رفتن به جکوزی و سونا پرهیز کنید.
 • حداقل تا ۳ روز بعد از لیزر از استفاده از اسکراب‌ها و مواردی مثل کیسه کشیدن پرهیز کنید.

لیست قیمت

هزینه‌ی کلی لیزر به تعداد جلسات و بخش‌هایی که می‌خواهید لیزر کنید بستگی دارد. بدیهی است که هزینه‌ی لیزر موهای زائد کل بدن از هزینه‌ی لیزر پشت لب بسیار بیشتر است. نوع دستگاه نیز می‌تواند در قیمت لیزر موثر باشد. دستگاه‌های جدیدتر با سیستم‌های خنک کننده و تابشی پیشرفته‌تر موثرتر و ایمن‌تر هستند ولی هزینه‌ی بیشتری هم دارند.

ردیفنوع خدمات لیزرمبلغ
1پکیج طلایی فول بادی950/000 تومان
2پکیج نقره ای فول بادی700/000 تومان
3پکیج کاربردی550/000 تومان
4لیزر پشت لب35/000 تومان
5لیزر گونه80/000 تومان
6لیزر چانه50/000 تومان
7لیزر جلو گردن100/000 تومان
8لیزر پیشانی50/000 تومان
9لیزر غبغب50/000 تومان
10لیزر صورت کامل170/000 تومان
11لیزر زیربغل120/000 تومان
12لیزر کل دست280/000 تومان
13لیزر ساعد دست200/000 تومان
14لیزر انگشتان دست25/000 تومان
15لیزر انگشت پا25/000 تومان
16لیزر خط سینه35/000 تومان
17لیزر دور سینه35/000 تومان
18لیزر خط ناف35/000 تومان
19لیزر شکم120/000 تومان
20لیزر گودی کمر100/000 تومان
21لیزر باسن170/000 تومان
22لیزر کل پا400/000 تومان
23لیزر ران پا300/000 تومان
24لیزر ساق پا300/000 تومان
25لیزر بیکینی170/000 تومان
26لیزر کشاله ران120/000 تومان
27لیزر گونه آقایان100/000 تومان
28لیزر جلوگردن آقایان100/000 تومان
29لیزر پشت گردن آقایان100/000 تومان
30لیزر گوش آقایان90/000 تومان
31لیزر کل دست آقایان450/000 تومان
32لیزر کل پا آقایان550/000 تومان
33لیزر بیکینی آقایان170/000 تومان
34لیزر زیربغل آقایان160/000 تومان
35لیزر پشت کامل آقایان350/000 تومان
36لیزر سینه و شکم آقایان350/000 تومان
37لیزر نیم تنه بالا آقایان750/000 تومان
38لیزر فول بادی آقایان1/400/000 تومان

اکثر مردم حذف موهای زائد را تجربه می کنند که چندین ماه طول می کشد و ممکن است سال ها طول بکشد. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند

پس از اتمام دوره، ناحیه تحت درمان با کاهش دائمی رشد مو احساس صافی خواهد داشت. به طور معمول حداقل 6 لیزر درمانی برای زنان و 8 مورد برای مردان توصیه می شود. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که دوره خود را بعد از 6-9 ماه کامل کنید

لیزر موهای زائد جایز است، مگر اینکه مضر بودن آن ثابت شود

بهترین لیزرها برای درمان موهای زائد موثر کدامند؟
 • IPL (نور پالسی شدید) IPL اغلب به عنوان درمان لیزر موهای زائد طبقه بندی می شود، اما در واقع لیزر نیست. 
 • لیزر دایود موهای زائد. 
 • لیزر موهای زائد الکساندرایت. 
 • Nd و LP Nd: YAG. 
 • لیزر موهای زائد روبی

یک تصور غلط رایج وجود دارد که وقتی لیزر موهای زائد را انجام می دهید، شما برای همیشه 100% بدون مو هستید. اکثر مردم 90 درصد کاهش دائمی رشد مو را گزارش می دهند، اما تغییرات هورمونی می تواند باعث رشد مجدد موها شود . بنابراین ممکن است لازم باشد برای درمان های بیشتر با پزشک مشورت کنید 

پس از هر بار درمان، موهای زائد کاهش می‌یابد، بنابراین برای رسیدن به بهترین نتیجه، تکمیل دوره 10 درمان و در فواصل زمانی ثابت بسیار مهم است. ما یک سری 8-10 درمان و درمان نگهدارنده را هر 2 تا 3 ماه برای کاهش دائمی مو توصیه می کنیم

بعد از جلسه لیزر، رشد موهای جدید کمتر قابل توجه خواهد بود. با این حال، حتی اگر لیزر درمانی به فولیکول های مو آسیب برساند، آنها به طور کامل از بین نمی روند. با گذشت زمان، فولیکول های تحت درمان ممکن است از آسیب اولیه بهبود یافته و دوباره مو رشد کنند

هنگامی که برای لیزر موهای زائد آماده می شوید، مطمئن شوید که شب قبل یا صبح درمان خود را اصلاح کرده اید . دلیل این احتیاط ساده است – شما می خواهید تا حد امکان موهای زائد را بردارید تا بیشتر انرژی لیزر را جذب نکند

قبل از اصلاح، صبر کنید تا پوست به طور کامل بهبود یابد ، که ممکن است تا دو هفته طول بکشد. اصلاح زود هنگام می تواند باعث تحریک بیشتر و آسیب به پوست شود که می تواند منجر به زخم و هایپرپیگمانتاسیون شود

بله، می توانید بین هر لیزر موهای زائد اصلاح کنید. در طول دوره درمان، می‌توانید موهای ناخواسته‌ای را که ممکن است دوباره رشد کنند، بتراشید. بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد متوجه خواهید شد که دیگر نیازی به اصلاح موهای قبلی ندارید

لیزر موهای زائد یک روش ایمن و موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است . گرمای لیزر موها را از بین می برد و فولیکول های مو را از بین می برد. دائمی نیست، اما نتایج بیشتر از کندن، موچین یا اپیلاسیون باقی می ماند. اکثر افراد به درمان های متعدد نیاز دارند

در بیشتر موارد، لیزر موهای زائد کمترین درد را ایجاد می کند ، به خصوص زمانی که آن را با سایر روش های درمانی مانند اپیلاسیون مقایسه کنید. بسیاری از بیماران اظهار می‌کنند که احساس می‌کنند توسط یک باند لاستیکی شکسته می‌شوند. البته، ناحیه ای که لیزر می شود و تحمل درد شخصی شما، میزان درد مرتبط با لیزر موهای زائد را تعیین می کند.

الکترولیز رشد مو را به طور کامل متوقف می کند، در حالی که لیزر موهای زائد در طولانی مدت باعث کاهش سرعت و نازک شدن موها می شود . الکترولیز بر روی هر نوع مو یا پوستی کار می کند و لیزر بر روی افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بهترین کار را انجام می دهد. هر دو برای سلامت طولانی مدت تمیز در نظر گرفته می شوند

برای موهای صورت، درمان‌ها معمولاً 4 تا 5 هفته از هم فاصله دارند، در حالی که درمان‌های موهای بدن معمولاً با فاصله 5 تا 6 هفته برنامه‌ریزی می‌شوند. اگر هر ۲ هفته یک‌بار این ناحیه را درمان کنید، خیلی زود درمان می‌کنید و اساساً فقط گرما را به پوست شلیک می‌کنید، اما چیزی را از بین نمی‌برید

لیزر فقط می تواند موها را در مرحله آناژن از بین ببرد، اما تنها حدود 15 درصد از موها در این مرحله در طول یک جلسه لیزر هستند. این بدان معناست که تنها 15 درصد از فولیکول ها از بین می روند و تنها این موها 5 تا 14 روز پس از درمان می ریزند

هیچ کس واقعاً نمی داند که چرا این اتفاق در بیماران لیزری رخ می دهد ، اما پس از درمان، لیزر می تواند برعکس آنچه شما انتظار دارید عمل کند و در واقع رشد مو را تحریک کند. و اگر این کافی نبود، موها در واقع می‌توانند ضخیم‌تر و تیره‌تر شوند

لیزر موهای زائد بیش از حد می تواند منجر به تحریک پوست، قرمزی و تورم شود . اگر پوست در معرض بیش از حد انرژی لیزر قرار گیرد، این اتفاق می‌افتد و باعث آسیب به بافت پوست اطراف می‌شود. پوست می تواند حساس شود و آن را بیشتر مستعد سوختگی و هایپرپیگمانتاسیون می کند

6-8 درمان | 4-6 هفته
زیر بغل نیز یکی دیگر از بخش های هورمونی بدن است زیرا موها پس از بلوغ تولید می شوند، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که هر 6 هفته یکبار 6 تا 8 جلسه درمان را مشاهده کنید

خشکی پوست در طول لیزر موهای زائد می تواند منجر به خارش و تحریک پوست شود. این یکی دیگر از دلایلی است که شما باید 24 ساعت بین اصلاح و قرار ملاقات خود بگذارید و همچنین باید مراقب باشید که از کرم موبر یا ژل اصلاح برای مرطوب نگه داشتن پوست در ناحیه درمان استفاده کنید.

بله، می توانید بعد از لیزر موهای زائد دوش بگیرید، اما توصیه می شود حداقل چند ساعت یا تا روز بعد صبر کنید . برخی منابع پیشنهاد می کنند که 6-8 ساعت بعد از جلسه قبل از دوش گرفتن صبر کنید. مهم است که تا 48 ساعت پس از درمان از دوش آب گرم و حمام کردن خودداری کنید تا تحریک پوست را محدود کنید

تا 48 ساعت 

تمرین خیلی زود پس از لیزر موهای زائد می تواند عوارضی مانند تحریک پوست، بثورات و تاول ایجاد کند. عرق حاوی باکتری هایی است که می تواند فولیکول های حساس مو را تشدید کرده و منجر به عفونت های پوستی شود. توصیه می شود حداقل تا 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد از ورزش خودداری کنید

یک هفته پس از اولین درمان، موها شروع به ریزش می کنند ، اما این رشد جدیدی نیست. از کندن و موچین خودداری کنید. سه تا چهار هفته پس از اولین درمان، پوست شما صاف خواهد شد. ممکن است چیزی شبیه رشد را ببینید، اما نگران آن نباشید.

این بستگی به نوع موی شما دارد – اما ممکن است متوجه شوید که بین اصلاح‌ها می‌توانید کمی طولانی‌تر بمانید. بنابراین اگر هر پنج روز یکبار اصلاح می‌کنید، ممکن است فقط هر 2 هفته یکبار نیاز به اصلاح داشته باشید. به طور کلی، افرادی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، فقط باید دو بار در بین درمان های خود اصلاح کنند

مهم است که قبل از قرار ملاقات لیزر موهای زائد خود اصلاح کنید، 24 ساعت قبل از آن توصیه می شود . اصلاح در روز جلسه شما می تواند خطرناک باشد و باید به طور کامل از آن اجتناب شود. این به این دلیل است که وقتی تیغ را می‌تراشید، ممکن است لایه‌ای از پوست هنگام عبور از روی پوست شما بلند شود.

بله ، لیزر ناحیه شرمگاهی برای اکثر بیماران بی خطر است . لازم به ذکر است که در لیزر موهای زائد این یکی از حساس ترین نقاط است، اما سریع و موثر است. بسیاری از بیماران همچنین معتقدند که به طور کلی درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد

خطرات
 • قرمزی، تورم، خارش و درد. پوست تحت درمان ممکن است متورم، خارش یا احساس سوزش شود. 
 • آکنه. استفاده از کرم‌ها و بانداژهای ضخیم روی صورت‌تان بعد از درمان می‌تواند آکنه را بدتر کند یا باعث ایجاد موقت برجستگی‌های سفید (میلیا) روی پوست درمان‌شده شود.
 • عفونت 
 • تغییرات در رنگ پوست. 
 • جای زخم

کلونیزاسیون توسط باکتری های مولد بو در نتیجه از پوست به موها منتقل می شود . با برداشتن موها، ممکن است این باکتری‌ها روی پوست باقی بمانند و فلور پوست تغییر کند که منجر به افزایش بوی بدن می‌شود

اسلام. در سراسر جهان اسلام، رفع موهای زائد در چارچوب شرع مورد توجه قرار گرفته است. در میان مسلمانان، رفع موهای زائد بخشی از انگیزه به سمت پاکی و پاکیزگی عمومی است و شامل کوتاه کردن ناخن ها و از بین بردن موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی است

می توانید مطمئن باشید که لیزر موهای زائد تاثیری بر توانایی شما برای باردار شدن نخواهد داشت

لیزر موهای زائد تمام بدن چیست؟ فناوری لیزر به متخصصان این امکان را می دهد که موها را با پالس های نور اعمال شده روی پوست هدف قرار دهند . نور لیزر توسط رنگدانه مو جذب می شود و از ساقه به سمت فولیکول مو حرکت می کند. در فولیکول است که نور به گرما تبدیل می شود

آیا ناحیه تحت درمان بر میزان درد تأثیر می گذارد؟

حوزهدرد 1-10 (10 بیشترین – 1 کمترین)نمره
زیر بغلدردناک ترین ناحیه9
خط مایو 8
دست هاپوست ضخیم تر روی ساعد3
پاهابالا و پایین پاها6
لب بالا
 
لیزر موهای زائد در اطراف پوست نازک لب بالایی دردناک تر است ، در حالی که درد اطراف گونه ها و پیشانی خفیف است

پوست هر چه نازک‌تر باشد حساس‌تر می‌شود، بنابراین خط بیکینی اغلب یکی از دردناک‌ترین مناطق برای هر نوع حذف مو است. خوشبختانه، اکثر مردم میزان درد لیزر موهای زائد را با اپیلاسیون مقایسه می کنند. و بر خلاف اپیلاسیون، موهایی که با لیزر موهای زائد درمان شده اند بلافاصله رشد نمی کنند

نواحی رایج شامل پشت، سینه و شکم است .

لیزر بسیار دردناک تر از اپیلاسیون

روش اپلاسیون ایده آل نیست، به خصوص برای افرادی که زندگی پرمشغله ای دارند. بنابراین به نظر می رسد که بدون شک، لیزر موهای زائد به عنوان برنده بین این نوع روش های حذف موهای زائد است

ریزش مو – پس از لیزر موهای زائد، معمولا موهای تحت درمان ریخته می شوند. این روند ریزش می تواند 10-14 روز پس از درمان طول بکشد. و در طول این مدت، ممکن است به نظر برسد که موها دوباره ضخیم تر و تیره تر می شوند. با این حال، این فقط فولیکول مو است که موهای درمان شده را می ریزد

اگرچه همیشه اینطور نیست، PCOS اغلب با آن مرتبط است. عدم تعادل هورمونی ممکن است منجر به افزایش رشد مجدد مو پس از لیزر موهای زائد شود . روش دیگر، لیزر موهای زائد ممکن است موهای موجود را از بین ببرد، اما هورمون های مردانه اضافی به سرعت رشد مجدد را تحریک می کنند

لیزر نمی تواند بیشتر به اندام ها / یا تخمدان ها نفوذ کند . بنابراین می توانید مطمئن باشید که لیزر موهای زائد تاثیری بر توانایی شما برای باردار شدن نخواهد داشت

هر فعالیتی که می تواند پوست را گرم کند و باعث تعریق شدید شما شود، می تواند شما را در معرض خطر جوش، تحریک یا تاول قرار دهد . در حالی که اینها عوارض جانبی احتمالی هر جلسه لیزر هستند و به راحتی قابل درمان هستند، تعریق شدید احتمال آن را افزایش می دهد

لطفاً تا 24 تا 48 ساعت پس از درمان، از تعریق بیش از حد، دوش آب گرم، اصلاح، اپیلاسیون و کندن ناحیه درمان خودداری کنید . برای 5 روز بعد از درمان، لطفاً صبح و عصر یا هر دفعه که پوست شما حساس است، انستیتو لیزر Aid را آزادانه اعمال کنید

پس از لیزر موهای زائد، باید به مدت 48 ساعت از حمام و دوش آب گرم خودداری کنید تا تحریک پوست را محدود کنید . همچنین باید حداقل 10 روز پس از درمان از لایه برداری خودداری کنید. لایه برداری نه تنها می تواند باعث تحریک شدید پوست شود، بلکه می تواند منافذ مسدود شده را نیز ایجاد کند

بهتر است حداقل تا 48 ساعت پس از درمان از آب داغ، جکوزی و سونا پرهیز کنید. قبل از دوش گرفتن باید حداقل 6-8 ساعت بعد از جلسه صبر کنید. همچنین مهم است که از استفاده از محصولات خشن یا اسکراب در ناحیه تحت درمان خودداری کنید

در روز درمان از لباس‌های گشاد استفاده کنید

فولیکول‌های مو اغلب تا چند روز پس از لیزر موهای زائد، گرمای لیزر را حفظ می‌کنند. در این مدت لباس های گشاد بپوشید تا از اصطکاک و تحریک پوست جلوگیری کنید

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید!

3.6/5 - ( 41 رأی )

هر آنچه که باید بدانید

بهترین انتخاب از نظر زیباجویان

دکتر امید شعبانی

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی جهت معاینه و یا مشاوره در خصوص پوست و مو می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۶۵۶۲ از طریق خط ویژه با ما در ارتباط باشید.

کلینیک دکتر امید شعبانی

از سال ۱۳۹۵ کاملترین و مجهزترین مرکز زیبایی در استان تهران راه اندازی نموده است که با استقبال بی نظیر ساکنین محترم شهر تهران ، شهرستان شهریار ، شهرک اندیشه  ، شهر قدس و فردیس کرج مواجه شده است.

دکتر امید شعبانی تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مورد تزریق فیلر(ژل) لب ، بیش از هزار مورد فیلر (ژل) خط خنده ،بیش از ۱۰۰۰ مورد فیلر ( ژل) گونه ، بیش از هزار مورد بوتاکس پیشانی ، خط اخم، بینی، بوتاکس دور چشم ، لیفت بینی و پره های بینی و بوتاکس درمان میگرن و تعریق زیر بغل و تعریق کف دست با موفقیت کامل انجام داده اند. بیش از ۵۰۰ مورد هایفوتراپی و میکرونیدلینگ و میکرو درم موفق نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

نمونه کار های ایشان در پیج اینستاگرام و در همین صفحه قابل مشاهده است هر هفته یک مورد ویدئو آموزشی نیز در سایت و پیج و کانال خدمت شما ارائه میگردد.

همچنان با ما همراه باشید در بهترین مطب دکتر امید شعبانی

در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی

وب سایت ما را با دوستان خود به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید 

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved