برترین پزشک عمومی در اندیشه فاز ۲ ❤️

پزشك عمومی كيست و چه وظايفی دارد؟

هنگامی‌که بیمار به یک مرکز درمانی مراجعه می‌کند، در مرحله اول او را به یک پزشک عمومی ارجاع می‌دهند. پزشک عمومی ابتدا سعی می‌کند این آرامش و اطمینان را به بیمار منتقل کند که او تمام تلاش خود را برای بهبود بیمار می‌کند و راه‌حل‌های مناسب را برای بیمار در نظر می‌گیرد تا ریسک و خطرات احتمالی را برای بیمار کاهش دهد. این نکته بسیار مهم است که مراجعه‌کنندگان هیچ نوع اطلاعی درمورد مهارت و وظایف پزشکان ندارند و این بر عهده مدیر درمانگاه‌ها است تا در زمان انعقاد قرارداد با افراد متقاضی برای شغل پزشک عمومی، تمامی دانش و مهارت‌های آنها را مورد ارزیابی قرار دهد و برای درمان هرچه بهتر بیماران، وظایف آنها را در قرارداد استخدام پزشک ذکر کند. در این مطلب سعی کردیم هر آنچه را که نیاز است در مورد پزشک عمومی و شرایط و وظایف آن بدانید، به‌صورت مختصر بیان کنیم.

گاهی شرایط کاری هر مرکز درمانی و وظایف پزشکان عمومی، متناسب با سمت آنها، با هم تفاوت دارد و پزشکان قبل از شروع به‌کار در هر کلینیک یا بیمارستانی باید با دقت شرایط مندرج در قرارداد استخدام پزشک را مطالعه کنند. درصورتی‌که نیاز دارید از شرایط حاکم بر قرارداد استخدام پزشک آگاهی پیدا کنید، می‌توانید از وبسایت لامینگو یک نمونه قرارداد استخدام پزشک را دریافت کنید.

پزشك عمومی كيست؟

پزشک عمومی، در شناسایی و درمان بسیاری از بیماری‌ها مهارت دارد و موظف به کوشش در جهت حفظ سلامت مراجعان خود است و درصورتی‌که فرد دچار بیماری شده باشد، می‌بایست با ارائه توصیه‌ها و انجام آزمایش‌های لازم و همچنین، تجویز دارو سعی در بهبود بیمار داشته باشد. پزشک عمومی دانش گسترده‌ای درزمینه مشکلات تنفسی، گوارشی، عصبی، خون‌شناسی و … دارد. او در مرحله ابتدایی، بیماری را تشخیص می‌دهد و از بیمار درمورد علائم فعلی، مدت شروع علائم، تسکین یا تشدید علائم و آزمایش‌های قبلی و درمان‌های انجام‌شده سؤال می‌پرسد. پس‌ از آن، با توجه به مشکل بیمار معاینه‌ای را انجام می‌دهد تا موارد مشکوک را شناسایی و سعی در درمان بیمار کند.

مهارت‌های مورد نیاز پزشک عمومی

پرسنل کادر درمان ازجمله پزشکان باید دارای یک سری مهارت‌های عمومی باشند که مدیران مراکز درمانی در زمان تنظیم قرارداد استخدام پزشک باید به این نکات توجه کنند. موارد زیر شامل برخی از این مهارت‌ها است.

مهارت شنیداری: در ابتدا او باید مهارت شنیداری خوبی داشته باشد. بسیار اتفاق افتاده بیمار در وضعیت نامناسبی باشد و نتواند مشکلش را برای پزشک به خوبی شرح دهد به همین جهت باید پزشک با آرامش صحبت‌های او را گوش دهد تا بتواند مشکل او را برطرف کند.

خونسردی: پزشک عمومی باید در هرزمانی آرامش خود را حفظ کند و با خونسردی بیمار را معاینه کند و به او امید دهد. این کار باعث می‌شود اعتماد بیمار نسبت به پزشک افزایش یابد و از درمان خود راضی باشد.

مهارت مدیریتی: درصورتی‌که پزشک مسئولیت مدیریت بخشی از مرکز درمانی را داشته باشد، باید مهارت مدیریتی کافی برای مدیریت سایر کارکنان را دارا باشد.

همچنین او باید توانایی درک نوشتاری، بیان زبانی بالا در برابر بیمار، توانایی تحلیل از سوابق گذشته بیمار را داشته باشد.

 

دانش‌های مورد نیاز پزشک عمومی

دانش روانشناسی: پزشکان عمومی باید در موضوعات مختلف مانند اختلالات رفتاری و پرخاشگری بیمار، توانایی‌های رفتاری، شخصیت‌شناسی و روش‌های تحقیق و تشخیص بیماری‌های روانشناسی اطلاعات کافی داشته باشند.

دانش زبان انگلیسی: پزشکان عمومی باید با معنی کلمات، املاء و قواعد دستوری زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند.

دانش پزشکی و دندانپزشکی: پزشکان عمومی باید از نکات ابتدایی در تشخیص و درمان بیماری‌ها و صدمات مربوط به دهان و دندان مانند علائم بیماری، روش درمان، ویژگی‌ داروها و اقدامات پیشگیرانه از دانش کافی برخوردار باشند.

وظایف پزشک عمومی در نمونه قرارداد استخدام پزشک

وظایف و مسئولیت‌های پزشکان عمومی همیشه یکسان است و تفاوتی نمی‌کند که پزشک عمومی در یک کلینیک یا در اورژانس یک بیمارستان مشغول به فعالیت باشد. آنها باید در زمان تنظیم قرارداد استخدام پزشک موارد مد نظر مدیر مراکز درمانی را به‌خوبی مطالعه کنند تا در آینده با مشکلی مواجه نشوند. در ادامه برخی از این مسئولیت‌ها را برمی‌شماریم.

1- پزشکان عمومی موظف هستند بیماری‌های مربوط به اختلالات عمومی بیمار مانند فشارخون، بیماری‌های دیابتی، قلبی و … را که نیاز به جراحی ندارد، معالجه کنند.

2- آنها باید نتایج آزمایش‌هایی را که از بیمار گرفته می‌شود یا عملکرد و عوارض داروهای تجویزشده را به‌صورت کامل برای بیمار توضیح دهند.

3- آنها با کمک سوابق در پرونده بیمار مانند آزمایش‌ها و داروهای تجویزشده گذشته، می‌بایست تحلیل درستی از بیماری فرد مراجعه‌کننده داشته باشند.

4- درصورتی‌که بیماری فرد از مرحله ابتدایی فراتر رفته باشد، پزشک عمومی او را به پزشک متخصص مربوطه ارجاع می‌دهد.

5- پزشک عمومی باید روش‌های درمان و عوارض هرکدام را صادقانه به بیمار توضیح دهد.

در پایان به یاد داشته باشید

کسانی که شغل پزشکی را انتخاب می‌کنند، نباید به آن تنها به‌عنوان یک حرفه نگاه کنند؛ بلکه آن‌ها باید افرادی دلسوز و مهربان باشند که همیشه بهبود بیمار را در اولویت کار خود قرار دهند. آنها باید تحمل فشار کاری بالا را داشته باشند و بتوانند آرامش خود را در لحظات حساس حفظ کنند. همچنین، اطلاعات خود را در زمینه‌های متفاوت به‌روز کنند. به‌دلیل شرایط سخت‌ کاری مانند برخورد بد بيماران يا همراهان آنها يا شرايط بحراني حاكم بر محيط كار، مدیر مرکز درمانی باید تمامی شرایط حاکم بر کار را برای پزشک توضیح دهد و موارد و خواسته‌های خود را در نمونه قرارداد استخدام پزشک ذکر کند تا حین همکاری مشکلی ایجاد نشود. 

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی یکی از بهترین و پیشرفته ترین کلینیک در منطقه است 

مشاوره و گفتگوی آنلاین کلیک کنید

آدرس : فاز 3 اندیشه – چهارراه ساسان – خیابان مطهری – نبش بن بست بهار – طبقه فوقانی داروخانه شریف

شماره تلفن بهترین کلینیک زیبایی 

021-91306562

مشاوره و گفتگوی آنلاین کلیک کنید

آدرس : فاز 3 اندیشه – چهارراه ساسان – خیابان مطهری – نبش بن بست بهار – طبقه فوقانی داروخانه شریف

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید!

4.6/5 - ( 34 رأی )

هر آنچه که باید بدانید

بهترین انتخاب از نظر زیباجویان

دکتر امید شعبانی

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی جهت معاینه و یا مشاوره در خصوص پوست و مو می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۶۵۶۲ از طریق خط ویژه با ما در ارتباط باشید.

کلینیک دکتر امید شعبانی

از سال ۱۳۹۵ کاملترین و مجهزترین مرکز زیبایی در استان تهران راه اندازی نموده است که با استقبال بی نظیر ساکنین محترم شهر تهران ، شهرستان شهریار ، شهرک اندیشه  ، شهر قدس و فردیس کرج مواجه شده است.

دکتر امید شعبانی تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مورد تزریق فیلر(ژل) لب ، بیش از هزار مورد فیلر (ژل) خط خنده ،بیش از ۱۰۰۰ مورد فیلر ( ژل) گونه ، بیش از هزار مورد بوتاکس پیشانی ، خط اخم، بینی، بوتاکس دور چشم ، لیفت بینی و پره های بینی و بوتاکس درمان میگرن و تعریق زیر بغل و تعریق کف دست با موفقیت کامل انجام داده اند. بیش از ۵۰۰ مورد هایفوتراپی و میکرونیدلینگ و میکرو درم موفق نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

نمونه کار های ایشان در پیج اینستاگرام و در همین صفحه قابل مشاهده است هر هفته یک مورد ویدئو آموزشی نیز در سایت و پیج و کانال خدمت شما ارائه میگردد.

همچنان با ما همراه باشید در بهترین مطب دکتر امید شعبانی

در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی

وب سایت ما را با دوستان خود به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات در کلینیک زیبایی پرنسس
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved