کاشت ابرو و مو

6 ویدیوها

فهرست مطالب

تزریق بوتاکس

بهترین تزریق بوتاکس در فردیس فلکه چهارم یکی از انواع مختلف روش‌های غیرجراحی جوان‌سازی پوست و رفع چین و چروک صورت است که امروزه در بین مردم طرفداران زیادی دارد. این روش زیباسازی صورت بیشتر برای رفع چین و چروک پیشانی، اطراف چشم‌ها، گونه‌ها، اطراف لب، گردن، و خط خنده به کار می‌رود. البته بوتاکس کاربردهای پزشکی دیگری مانند درمان اسپاسم گردن، اسپاسم چشم (بلفارواسپاسم) انحراف چشم (استرابیسم)، میگرن، اختلالات حرکتی، تعریق مفرط، ترشح مفرط بزاق، انقباظ غیرارادی ماهیچه‌ها (دیستونی)، بی‌اختیاری ادرار و … نیز دارد اما ما در این مقاله بیشتر به بررسی جنبه زیبایی آن خواهیم پرداخت.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس (به انگلیسی Botox) یک نام تجاری برای سم بوتولینوم (botulinum toxin) است که نوعی پروتئین نوروتاکسین است و توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. این سم در محصولات برندهای مشابه دیگری مانند دیسپورت، مصپورت، زئومین، نورونوکس، نوروبلاک و مایوبلاک نیز استفاده می‌شود که از نظر نوع سم استفاده شده و دوز آن با یکدیگر تفاوت دارند.

اما چون بوتاکس اولین و معروف‌ترین برند استفاده کننده از این نوع سم برای مصارف پزشکی و زیبایی است گاهی این نام به بقیه محصولات مشابه نیز تعمیم داده می‌شود و برای مثال شما ممکن است با عباراتی مانند «بوتاکس دیسپورت» و «بوتاکس نورونوکس» مواجه شوید هرچند چنین عباراتی خیلی صحیح نیستند.

کاربرد تزریق بوتاکس در جوان‌سازی پوست

کاربرد اصلی بوتاکس حذف و کاهش چین و چروک پوست است. تزریق بوتاکس به عنوان یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان چین و چروک دور چشم و پیشانی با مسدود کردن سیگنال‌های ارسال شده به ماهیچه‌ها باعث فلج کردن موقتی آنها و جلوگیری از منقبض شدن آنها می‌شود. بنابراین پزشکان با تزریق بوتاکس به صورت کنترل‌شده در عضلات مختلف آنها را وادار به شل شدن می‌کنند که این باعث از بین رفتن چین و چروک و شادابی بیشتر پوست می‌شود.

تزریق بوتاکس معمولاً برای از بین بردن خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی (چین و چروک کنار چشم‌ها که هنگام خندیدن بیشتر نمایان می‌شوند)، خط اخم، و چروک دور لب استفاده می‌شود. این نوع چروک‌‌ها را اصطاحاً چروک‌های دینامیک می‌نامند، یعنی چروک‌هایی که به دلیل انقباض مکرر عضلات صورت ایجاد می‌شوند. از آن سو چروک‌های استاتیک که دلیل آنها نور خورشید، از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست و نیروی جاذبه است را نمی‌توان با بوتاکس بهبود داد و باید برای از بین بردن آنها از لیفتینگ استفاده کرد.

براساس آمار بورد جراحی زیبایی آمریکا تزریق بوتاکس محبوب‌ترین عمل زیبایی در آمریکاست و تنها در سال 2016 بیش از 7 میلیون نفر از این روش برای جوان‌سازی پوست خود استفاده کردند. البته تاثیر بوتاکس دائمی نیست و بسته به نوع تزریق بین 3 تا 9 ماه ماندگاری دارد و پس از آن فرد باید دوباره اقدام به گرفتن تزریق کند.

افراد معمولاً برای تزریق بوتاکس در ناحیه‌های زیر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند:

 • چروک‌های بین ابروها، خطوط عمودی شکلی که به آنها خطوط گلابلار و «خطوط 11» نیز می‌گویند
 • چروک دور چشم یا پنجه کلاغی
 • خطوط افقی پیشانی
 • خطوط گوشه‌های دهان (خطوط ماریونت)
 • چین و چروک و ناهمواری‌های ناحیه چانه که به چانه سنگفرشی معروف است

همچنین برخی پزشکان ممکن است از بوتاکس برای بهبود گودی زیر چشم یا آسیب‌های مو بهره ببرند هرچند شواهد محکمی مبنی بر تاثیر بوتاکس مو و بوتاکس گودی زیر چشم وجود ندارد.

بوتاکس پیشانی

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بوتاکس برطرف کردن چین و چروک پیشانی است. بوتاکس پیشانی برای صاف کردن خطوط افقی پیشانی و خطوط عمودی بین دو ابرو (خط اخم) انجام می‌شود و با ریلکس کردن ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد این خطوط می‌شوند تا چند ماه شما را از شر این چین و چروک‌ها خلاص می‌کند.

تزریق بوتاکس پیشانی یکی از درمان‌های زیبایی است که سازمان غذا و داروی آمریکا آن را تأیید کرده است. با این حال در صورت تزریق نادرست و با دوز بالا می‌تواند باعث ریلکس شدن بیش از حد ماهیچه‌های پیشانی و افتادگی ابروها شود. بنابراین انتخاب یک متخصص بوتاکس مجرب بسیار مهم است.

بوتاکس چشم

یکی از عبارت‌هایی که متقاضیان بوتاکس زیاد در اینترنت جستجو می‌کنند بوتاکس چشم است. با این حال منظور همه این افراد از این عبارت یکی نیست زیرا بوتاکس چشم هم می‌تواند به بوتاکس دور چشم (خطوط کنار چشم یا پنجه کلاغی) و هم به بوتاکس زیر چشم اشاره کند. بوتاکس دور چشم یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس است که مورد تایید سازمان غذا و داروی است.

اما تزریق بوتاکس زیر چشم که برخی برای از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم انجام می‌دهند مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیست و به دلیل نبود مطالعات کافی درباره تاثیرات و عوارض احتمالی آن نمی‌توان با قطعیت درباره آن اظهار نظر کرد.

برای تزریق بوتاکس دور چشم به دلیل کوچک بودن ناحیه تزریق نیاز به مقدار زیاد بوتاکس نیست و معمولاً بین 5 تا 12 واحد برای هر چشم کافیست. ماندگاری تاثیر بوتاکس چشم بین 3 تا 6 ماه است و پس از آن باید برای تزریق دوباره اقدام کرد. نتیجه تزریق بوتاکس اطراف چشم معمولاً 1 تا 3 روز بعد از تزریق نمایان می‌شود. برای تاثیر بیشتر می‌توان علاوه بر بوتاکس از روش‌های دیگر مانند لیزدرمانی نیز همزمان بهره برد.

بوتاکس لب

بوتاکس لب برای اهداف زیر به کار می‌رود:

 • بهبود خطوط عمودی اطراف لب‌های بالا و پایین
 • بالا بردن گوشه‌های لب‌ها
 • حذف خطوط گوشه دهان که رو به پایین‌اند و به آنها خطوط ماریونت یا خطوط غم می‌گویند
 • اصلاح لبخند «لثه‌ای»
 • افزایش حجم لب بالایی که به آن بوتاکس لیپ فلیپ می‌گویند (به دلیل اینکه با تزریق بوتاکس ماهیچه‌های لب بالایی ریلکس می‌شوند و باعث برگشت لب به سمت بالا و بزرگ‌تر به نظر رسیدن آنها می‌شود.)

بوتاکس لب یک درمان سرپایی کوتاه است که حداکثر 15 دقیقه طول می‌کشد. در صورت تمایل فرد می‌تواند همزمان با تزریق بوتاکس به لب برای افزایش حجم لب‌ها تزریق فیلر لب نیز انجام دهد.

اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس

لبخند لثه‌ای به لبخندی گفته می‌شود که در آن لثه‌ی بالایی فرد بیش از حد نمایان شده و باعث غیرجذاب شدن لبخند می‌شود.  خوشبختانه این مشکل با تزریق بوتاکس قابل حل است به این صورت که پزشک با تزریق بوتاکس به عضلاتی که مسئول جمع کردن لب بالایی هنگام لبخند هستند آنها را ریلکس‌تر و کم‌کارتر می‌کند در نتیجه هنگام لبخند زدن لب بالایی کمتر از قبل به بالا حرکت می‌کند و بخش بیشتری از لثه را می‌پوشاند.

بوتاکس چانه (چانه سنگفرشی)

تشکیل چین و چروک یا ناهمواری‌‌های پوستی در ناحیه چانه (پوست پرتقالی) بخشی از فرایند طبیعی پیری صورت است. بااین‌که از لحاظ پزشکی چنین پدیده‌ای کاملاً طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست اما چون زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث پیر به نظر رسیدن صورت می‌شود بسیاری از افراد که چانه سنگفرشی دارند دچار کاهش اعتماد به نفس می‌شوند. اما خوشبختانه امروزه حل این مشکل با کمک تزریق بوتاکس امکان‌پذیر است.

تزریق بوتاکس به چانه و فک نیز یک فرایند ساده و کوتاه است. البته ممکن است هنگام اثر کردن سم بوتولینوم کمی در ناحیه تزریق احساس سوزش یا بی‌حسی ایجا شود. همچنین برای دیدن تاثیر بوتاکس چانه باید چند روز صبر کرد.

هزینه بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس به چند عامل بستگی دارد. اولین عاملی که بر هزینه بوتاکس تاثیر دارد اندازه ناحیه‌ای است که می‌خواهید به آن بوتاکس تزریق کنید و نیز عمق چین و چروک هاست. به طور طبیعی هر چه ناحیه بزرگتر و چین و چروک ها بیشتر باشد تعداد واحد بوتاکس مورد نیاز نیز بیشتر خواهد بود و درنتیجه هزینه درمان بالاتر می‌رود.

همچنین قیمت انواع مارک‌های بوتاکس موجود در بازار نیز با یک‌دیگر متفاوت است و با توجه به برندی که انتخاب می‌کنید هزینه تزریق بوتاکس نیز متفاوت خواهد بود. قیمت بوتاکس ایرانی مصپورت با توجه به تولید آن در داخل کشور پایین‌تر است و برخلاف تصور از کیفیت بالایی برخورد است. البته برند‌های خارجی بوتاکس درصورت اصل بودن نیز کیفیت بالایی دارند اما با توجه به وجود بوتاکس‌های چینی تقلبی در بازار که به عنوان بوتاکس کانادایی، انگلیسی و … عرضه می‌شوند باید در خرید این برندها نهایت دقت و وسواس را به خرج داد.

عامل دیگری که در هزینه نهایی تزریق بوتاکس نقش دارد دستمزد متخصص تزریق و هزینه کلینیک است. هر چه متخصص مجرب‌تر و مشهورتر باشد دستمزد او نیز بیشتر است و هزینه کلینیک‌ها نیز با توجه به امکانات و محل قرارگیری آنها با یکدیگر تفاوت دارد. البته باید توجه داشت که با توجه به کوتاه بودن زمان تزریق بوتاکس دستمزد پزشک و هزینه کلینیک خیلی بالا نیست بنابراین توصیه می‌شود سلامت خود را به خاطر اندکی هزینه بیشتر به خطر نیندازید و حتما یک پزشک معتبر و مجرب را برای تزریق بوتاکس خود انتخاب کنید.

عوارض بوتاکس

تزریق بوتاکس اگر به دست یک متخصص مجرب و با رعایت اصول آن انجام شود کاملاً  بی‌خطر است . تزریق بوتاکس درصورتی می‌تواند منجر به ایجاد عوارض شود که توسط افراد غیرمتخصص و در کلینیک‌های غیرمعتبر انجام شود. انتخاب دوز مناسب و دقت در تزریق محلول به محل مناسب در جلوگیری از بروز عوارض بسیار مهم است.

با این حال پس از تزریق بوتاکس ممکن است برخی اثرات جانبی برای شما ایجاد شود که معمولاً چند روز باقی می‌مانند. این اثرات جانبی عبارتند از:

 • بی‌حسی در محل تزریق
 • کبودی در محل تزریق
 • تورم لب‌ها بعد از بوتاکس لب که باعث می‌شود لب‌های شما بزرگ‌تر از حد انتظارتان شوند
 • حساسیت به لمس محل تزریق
 • حالت تهوع
 • سردرد

علاوه بر این بوتاکس در هر ناجیه صورت می‌توان عوارض مخصوص به خود را داشته باشد. برای مثال ریلکس شدن بیش از حد ماهیچه‌‌های پیشانی در بوتاکس پیشانی ممکن است باعث افتادگی پلک و ابرو شود. همچنین تضعیف بیش از حد ماهیچه‌های لب  می‌تواند بوسیدن، غنچه کردن لب‌ها، سوت زدن، نوشیدن نوشیدنی با نی و ادای کلمات را برای فرد مشکل کند. گاز گرفتن لب به صورت غیرارادی نیز پس از بوتاکس لب ر برخی افراد گزارش شده است.

در موارد بسیار نادر ممکن است محلول تزریق شده از ناحیه تزریق به جای دیگر حرکت کند و باعث عوارض جدی شود. در صورت مشاهده هر یک از این علائم باید هر چه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید:

 • ضعف عضلات
 • مشکل در تنفس
 • مشکل در صحبت کردن
 • مشکل در قورت دادن غذا
 • مشکلات بینایی

با انتخاب متخصص و مرکز معتبر برای تزریق بوتاکس می‌توان احتمال بروز این مشکلات را نزدیک صفر کرد. همچنین باید توجه داشت که تزریق بوتاکس در زنان باردار یا زنانی که قرار است در چند ماه آینده باردار شوند جایز نیست.

سوالات پرتکرار درباره بوتاکس

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی یکی از بهترین و پیشرفته ترین کلینیک در منطقه است 

مشاوره و گفتگوی آنلاین کلیک کنید

آدرس : فاز 3 اندیشه – چهارراه ساسان – خیابان مطهری – نبش بن بست بهار – طبقه فوقانی داروخانه شریف

شماره تلفن بهترین کلینیک زیبایی 

021-91306562

مشاوره و گفتگوی آنلاین کلیک کنید

آدرس : فاز 3 اندیشه – چهارراه ساسان – خیابان مطهری – نبش بن بست بهار – طبقه فوقانی داروخانه شریف

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید!

4.8/5 - ( 71 رأی )

هر آنچه که باید بدانید

بهترین انتخاب از نظر زیباجویان

دکتر امید شعبانی

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی جهت معاینه و یا مشاوره در خصوص پوست و مو می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۶۵۶۲ از طریق خط ویژه با ما در ارتباط باشید.

کلینیک دکتر امید شعبانی

از سال ۱۳۹۵ کاملترین و مجهزترین مرکز زیبایی در استان تهران راه اندازی نموده است که با استقبال بی نظیر ساکنین محترم شهر تهران ، شهرستان شهریار ، شهرک اندیشه  ، شهر قدس و فردیس کرج مواجه شده است.

دکتر امید شعبانی تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مورد تزریق فیلر(ژل) لب ، بیش از هزار مورد فیلر (ژل) خط خنده ،بیش از ۱۰۰۰ مورد فیلر ( ژل) گونه ، بیش از هزار مورد بوتاکس پیشانی ، خط اخم، بینی، بوتاکس دور چشم ، لیفت بینی و پره های بینی و بوتاکس درمان میگرن و تعریق زیر بغل و تعریق کف دست با موفقیت کامل انجام داده اند. بیش از ۵۰۰ مورد هایفوتراپی و میکرونیدلینگ و میکرو درم موفق نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

نمونه کار های ایشان در پیج اینستاگرام و در همین صفحه قابل مشاهده است هر هفته یک مورد ویدئو آموزشی نیز در سایت و پیج و کانال خدمت شما ارائه میگردد.

همچنان با ما همراه باشید در بهترین مطب دکتر امید شعبانی

در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی

وب سایت ما را با دوستان خود به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات در کلینیک زیبایی پرنسس
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved