کاشت ابرو و مو

6 ویدیوها

فهرست مطالب

ابدومینوپلاستی چیست ؟

جراحی شکم ابدومینوپلاستی در ملارد کرج یکی از جراحی های شکم که با نام های تامی تاک ، ابدومینوپلاستی شناخته می شود یکی از روش های مسطح کردن شکم می باشد. این عمل با برداشتن چربی اضافه شکم موجب می شود ظاهر افتاده شکم برطرف شود. جراحی شکم یا همان ابدومینوپلاستی نباید با لیپوساکشن شکم اشتباه گرفته شود اگرچه با توجه به شرایط شما و نظر جراح پلاستیک این عمل می تواند با لیپوساکشن ترکیب شود.

در صاف کردن شکم که جراحی شکم ابدومینوپلاستی نام دارد، پوست اضافه و چربی برداشته می شود، و در بسیاری موارد عضلات جدا و ضعیف را ترمیم میکند و نمایه شکمی صاف تر و سفت تری ایجاد میکند.

کاندید مناسب برای جراحی شکم ابدومینوپلاستی

جراحی شکم ابدومینوپلاستی جایگزینی برای کاهش وزن و یا ورزش نیست. اگرچه نتایج صاف کردن شکم دائمی است، اما نوسانات قابل توجه وزن میتواند تا حد زیادی نتایج مثبت را کاهش دهد.

بنابراین بانوانی که قصد بارداری دارند یا افرادی که میخواهند لاغر شوند بهتر است این عمل را به تاخیر بیندازند. ابدومینوپلاستی نمیتواند علائم کش پوستی را اصلاح کند اما اگر این علائم در منطقه پوست زائد قرار داشته باشند تا حد زیادی میتوانند برداشته یا ترمیم شوند.

به طور کلی می توان گفت::

  • اگر وزن میانگین شما ثابت می باشد و دارای نوسان وزن نمی باشید این عمل برای شما مناسب است.
  • اگر بزرگی شکم شما برای شما آزار دهنده است و باعث ایجادمشکلاتی شده است.

مراحل انجام ابدومینوپلاستی

همان طور که گفتیم این روش یک روش عمده برای برداشتن چربی ها اضافه ی شکم می باشد که افرادی که دارای شکم های شل و آویزان هستند کاندیدای خوبی برای این جراحی می باشند. در این روش جراحی پوست بیمار از ناف تا زیر شکم به صورت کامل بر داشته می شود. در این بخش ما به صورت مرحله ای این جراحی را شرح می دهیم.

* بیهوشی

در این جراحی متخصص بیهوشی برای بیشتر افراد استفاده از روش بیهوشی عمومی را پیشنهاد می کند که این کار معمولا زیر نظر متخصص و با تزریق داروی بیهوشی به داخل رگ انجام می شود.

* خط برش جراحی

در این روش میزان پوست اضافی شکل و طول برش جراحی را مشخص خواهد کرد. برای این جراحی پزشک یک خط برش در زیر شکم و درست در بین ناحیه رویش مو و قسمت تحتانی شکم ایجاد می کند. اغلب برش جراحی در دور تا دور ناف ایجاد می شود. در این مرحله پس از بلند کردن پوست از جدار شکم، پوست کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود.

* درن های جراحی

بعد ار جراحی پزشک برای جلوگیری از جمع شدن مایع و خون اضافی در ناحیه شکم، از لوله های کوچکی به نام درن در این نواحی استفاده می کند درن ها می توانند تا مایعات زیر پوست را به بیرون تخلیه کنند و از تجمیع این مایعات جلوگیری کنند.

نتیجه عمل : با انجام این نوع جراحی تمامی افرادی که از شکمی شل و اویزان رنج می برند می توانند که تجربه داشتن اندامی بسیار ایده ال را تجربه کنند نتایج عمل با رعایت رژیم مناسب و انججام فعالیت های ورزشی می تواند تا زمان زیادی ماندگار باشد

جراحی شکم به چه صورت انجام می شود؟

  • گام ۱:بی حسی یا بیهوشی بیمار

به منظور کمک به بیمار ابتدا وی را بیهوش میکنند. انتخاب نوع بیهوشی با توجه به شرایط شما می باشد و به عهده جراح شما می باشد.

  • گام ۲ ایجاد برش بر سطح پوست

ابدومینوپلاستی کامل، نیازمند برش افقی در حوزه های قرار گرفته بین ناف و موی ناحیه شرمگاهی است. درجه اصلاح نیازمند تعیین شکل و طول برش است. در واقع اصلاحات از طریق دوختن این برش حاصل میشوند و چربی زائد و عضلات ، بافت ها و پوست برداشته میشوند.

ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی
  • گام ۳: دوختن برش مرحله ۲

پس از انجام جراحی شکم جراح برش های ایجاد شده را بخیه می کند.

جراحی شکم خانم ها ابدومینوپلاستی

جراحی شکم را بانوان عزیز می توانند انجام دهند پس از این جراحی افتادگی شکم برطرف شده و ظاهر مناسبی در شکم ایجاد می شود. بسیاری از بانوان نگران جای برش در جراحی شکم می باشند ، برش در این نوع جراحی بسیار کوچک می باشد، البته تخصص و مهارت جراح نیز در نحوه ایجاد برش از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. با این وجود نگران نباشید اگر جای جراحی در زیر شکم شما باقی ماند پس از جراحی با تکنیک های نوین می توانید آن را از بین ببرید.

جراحی شکم قبل و بعد از بارداری

این جراحی برای افرادی که می خواهند باردار شوند اصلا مناسب نمی باشد چرا که به دلیل افزایش وزن در دوران بارداری و افزایش وزن شکل شکم به حالت اولیه باز می گردد در نتیجه افرادی که قصد بارداری را دارند بهتر است این عمل را به تاخیر بیاندازند. اگر قصد بارداری در آینده نزدیک را ندارید می توانید جراحی شکم را انجام دهید البته اطلاعات لازم را در اختیار جراحتان قرار دهید تا در آینده مشکلی برای بارداری نداشته باشید.

جراحی شکم برای آقایان

معمولا آقایان بیشتر از بزرگ بودن شکم خود رنج می برند و بزرگ بودن بیش از حد شکم یکی از مشکلات آقایان می باشد. این جراحی می تواند سایز شکم این دسته از افراد را نیز به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد. بهتر است با جراح خود صادق باشید و اگر از بیمار خاصی رنج می برید و یا مشکل خاصی دارید با جراح خود در میان بگذارید.

آنچه باید بعد از ابدومینوپلاستی بدانید؟

دوره نقاهت ابدومینوپلاستی . . .

با توجه به این که دوره نقاهت باید به شکلی باشد که بدن بهبودی لازم را برای حرکت کسب کند از این رو در این زمان پزشک مناسب ترین توصیه ها را برای بهبودی فرد دارد عبارتند از:

* بانداژ مناسب : معمولا پزشک برای نتیجه بهتر و بهبودی سریع تر بیمار استفاده از بانداژ کشی را توصیه می کند این نوع بانداژ با قابلیت کشسانی خود موجب بهبودی بهتر زخم‌ها می ‌شود.

* محدودیت در انجام برخی فعالیت ها : با توجه به نوع عمل و محل برش پزشک بعد از انجام جراحی و  معمولاتا ۶ هفته انجام فعالیت ‌های قدرتی را برای بیمار محدود می کند.

* استراحت : نحوه استراحت باید به شکلی باشد که سر در مناسب ترین زاویه قرار بگیرد علاوه بر سر برای کمتر شدن فشار در قسمت شکم بهتر است تا چند بالش را زیر زانوهای خود قرار دهید.

* رعایت رژیم غذایی:  بدن برای این که سریعتر بهبود پیدا کند نیاز به دریافت ویتامین ها و املاح بسیار مناسبی است مایعات مناسب ترین مواد برای تامین املاح است از این رو  بهتر است تا به اندازه کافی مایعات مصرف کنید.

* مدیریت درد :  این که بیمار بعد از جراحی ابدومینوپلاستی دچار درد های در قسمت شکم و پایین تنه شود بسیار طبیعی است از این رو پزشک برای مدیریت این نوع درد ها دارو هایی را برای بیماز تجویز می ‌کند که در صورت نیاز بیمار می‌تواند از آن ‌ها استفاده کند تمامی درد ها طبیعی است و به مرور زمان بهبودی حاصل می کند.

* جلسات پیگیری درمان:  معمولا پزشک مناسب ترین زمان برای ویزیت و برداشتن زهکشی زخم و پمپ درد بعد از جراحی را یک هفته یا ۵ روز بعد از عمل تعیین می کند از این رو بهتر است تا ۵ روز بعد از عمل نزد پزشک بروید.

نتایج و بهبودی پس از جراحی شکم

جراحی شکم ابدومینوپلاستی تاثیر باور نکردنی در توازن شکم و پهلو دارد و موجب می شود اعتماد به نفستان افزایش یابد. پس از ۱ الی ۲ هفته نتایج جراحی شکم قابل مشاهده می باشد و شما از همان ابتدا می توانید نتایج این نوع جراحی را مشاهده کنید.

پزشک کلینیک پرنسس پس از جراحی شکم ابدومینوپلاستی مراقبت های لازم را توصیه می کند. بیمار نیز باید داروها و پماد هایی که جراح تجویز کرده است را به موقع مصرف کند تا شرایط بهبودی پس از عمل را به سرعت سپری کند.سه نکته بعد از عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

  • عمل به توصیه های جراح و مصرف به موقع دارو ها ضروری است
  • درد و تورم طبیعی می باشد و از بین خواهد رفت
  • برای مشاهده نتایج جراحی شکم صبور باشید.

جراحی قبلی میتواند نتایج بالقوه ابدومینوپلاستی را محدودکند. خانم هایی که دارای خط سزارین هستند،اغلب جوشگاههای قبلیشان با جوشگاههای جدید یکی میشود.

نحوه آمادگی قبل از جراحی زیبای شکم (آبدومینوپلاستی)

همان طور که در ابتدای بخش درباره جراحی زیبایی شکمی گفتیم امروزه اندام ایده ال به اندامی گفته می شود که فرد دارای شکمی تخت و بسیار صاف باشد و دست یافتن به این نوع اندام امروزه با انجام جراحی های زیبایی بسیار راحت شده است زیرا برای رفع چربی شکمی و حل مشکل بزرگی و افتادگی شکم انواع جراحی های زیبایی بسیاری مورد استفاده است. هدف از جراحی شکم  در واقع بهبود و جوان سازی شکم می باشد؛ که با انجام این جراحی تغییراتی بر روی پوست، توده چربی و عضلات صورت می پذیرد حالت شکم و اندام فرد بسیار ایده ال و مناسب می شود.

قبل از جراحی زیبایی شکمی (آبدومینوپلاستی)

پزشک در اولین مراجعه بیمار تمامی موارد را درباره نوع جراحی و نحوه آن و دوره نقاهت و بهبودی را به بیمار شرح می دهد و سپس بعد از پذیرش بیمار و اغلام امادگی او برای عمل کلیه شرایط جسمی و سلامت بیمار مورد بررسی قرار می گیرد.

پزشک اقداماتی را در صورت لزوم، برای شناسایی بیماری های زمینه ای انجام میدهد و در صورت لرزوم برای بیمار آنتی بیوتیک را به منظور کاهش بروز عفونت و آلودگی سطح پوست، تجویز می کند.

مهم ترین موارد قبل از جراحی (آبدومینوپلاستی) عبارتند از:

* منع مصرف و قطع مصرف آسپیرین و داروهای حاوی آن

* نداشتن هیچ گونه بیماری حتی سرما خوردگی و تب

* ترک سیگار و محصولات حاوی نیکوتین برای حداقل ۴ هفته قبل از عمل

* داشتن یک همراه قابل اطمینان در روز عمل

* آماده کردن آزمایشات

مراقبت هاي بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

 از انجام فعالیت های سنگین تا ۱۰ روز بعد از عمل پرهیز کنید از این رو جهت جلوگیري از بازشدن محل عمل، به بیمار توصیه می شود تا فعالیت هاي بدنی خود را محدود کند

پزشک برای تخلیه خون ابه و ترشحات پوستی در چند روز اول لوله هاي پلاستیکی کوچکی که درن نام دارد را در بدن بیمار قرار می دهد که باید در هنگام استحمام از جدا شدن آن از زخم مراقب بود درن ها ظرف ۳ الی ۷ روز توسط پزشک از زخم جدا می شود.

 بهتر است تا برای جلوگیری از عوارضی مثل خشک شدن پاها و یا ضعف عضلات پا  بیمار به طور منظم راه برود و در حین استراحت هم، پاها را مرتب حرکت دهد.

براي کاهش درد و در صورت نیاز مسکن مصرف میشود.

استحمام کردن ۲۴ ساعت پس از انجام عمل جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی)

برای تسریع جذب کبودي و ورم مصرف آناناس تازه حاوي ماده بروملین و ویتامین ث است که مصرف آن بسیار مناسب است

بهتر است تا مایعات در طول روز به مقدار فراوان نوشیده

منع  مصرف دخانیات

استفاده از گن تا ۲ ماه بعد از عمل

منع بلند کردن اجسام سنگین یا انجام فعالیت هاي شدید

سوالات متداول درباره جراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی)

آیا درد پس از جراحی شدید و عذاب آور خواهد بود؟

با توجه به مزایایی که این نوع جراحی دارد باید بگوییم که تحمل درد می تواند باعث بهبودی شود و از این رو می توان این دردها را با کمک دارو به راحتی کنترل کرد معمولا در روزهای اول بعد از ابدومینوپلاستی احساس ناراحتی خفیف تا شدیدی طبیعی است اما در صورت درد های بسیار وحشتناک به پزشک مراجعه کنید.

* وضعیت اسکار ها  بعد از جراحی ابدومینوپلاستی چگونه است؟

معمولا در جراحی زیبایی شکمی در ابدومینوپلاستی جراح محل برش را در برای پنهان کردن اسکار ها در زیر شکم ایجاد می کند تا بعد از جراحی و بهبودی در هنگام پوشیدن اغلب لباس ها، حتی اکثر مایوها اسکاری نمایان نشود.

 

* تفاوت آبدومینوپلاستی با لیپوساکشن ؟

معمولا بیمارانی به سراغ ابدومینوپلاستی می روند که علاوه بر افتادگی و شل شدن عضلات شکم شده نیاز به حذف پوست و بافت اضافه شکم دارند در واقع در تعریف ابدومینو باید بگوییم که عمل زیبایی است  که بر روی شکم به منظور کاهش چربی و پوست های اضافی در این ناحیه انجام می شود. اما در روش لیپوساکشن فقط افراد می توانند تا چربی های اضافه را حذف کنند.

 

* آیا ابدومینوپلاستی به کاهش وزن کمک می کند؟

همان طور که گفتیم این روش برای حذف شلی و چربی ها و پوست اضافه شکم است و به هیچ عنوان این روش و افرادی که دارای وزن مناسب هستند کاندید این روش جراحی پلاستیک می باشند.

 

* آیا ممکن است شکم را با ورزش صاف کرد؟

افرادی که وزن بالایی دارند برای کم کردن وزن معمولا از رژیم های بسیار سختی استفاده می کنند که می توانند تا حدود زیادی از وزن خود را کم کنند با توجه به رفع چربی وست شکم شل می شود که برای رفع این شلی و افتادگی ابدومینوپلاستی موثر ترین روش درمانی است.

 

* ماندگاری نتایج ابدومینوپلاستی چقدر است؟

نتایج عمل جراحی زیبایی شکم در بسیاری از موارد به نوع سبک زندگی افراد بستگی دارد یعنی در صورتی که بیمار یک شیوه زندگی فعال با رژیم متعادل و ورزش منظم و تناسب اندام را حفظ کند ماندگاری نتیجه  نسبتا طولانی یا حتی دائمی تلقی می شود

 

بارداری بعد ازجراحی زیبایی شکم (آبدومینوپلاستی)

یکی از مهم ترین دغدغه های بیشتر افرادی که به دنبال رفع افتادگی پوست شکم هستند بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم است که باید بگوییم به گفته بیشتر متخصصان و جراحان زیبایی کاملا بلامانع است و خانم ها می توانند بعد از جراحی ابدومینوپلاستی باردار شوند اما در نظر داشته باشید شکم به دلیل حاملگی، بزرگ شده و شکم حالت افتاده و شل پیدا می کند و عضلات جدار شكم نیز قوام خود را تا حدی از دست می دهد. از این رو است که پزشکان توصیه می کنند خانم هایی که قصد بارداری مجدد دارند این عمل را حداقل به مدت ۶ ماه بعد از بارداری موکول کنند. زیرا بسیار ممکن است که در خانم هایی که بارداری را تجربه نکرده اند، عضلات شکم در طی دوره ی بارداری و در زمان رشد جنین این عضله ها به جای قلبی خود باز گردند و شکم حالت قبلی خود را بگیرد.

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی یکی از بهترین و پیشرفته ترین کلینیک در منطقه است 

مشاوره و گفتگوی آنلاین کلیک کنید

آدرس : تهران – فاز 3 اندیشه – چهارراه ساسان – خیابان مطهری – نبش بن بست بهار – طبقه فوقانی داروخانه شریف

شماره تلفن بهترین کلینیک زیبایی 

021-91306562

مشاوره و گفتگوی آنلاین کلیک کنید

آدرس : تهران – فاز 3 اندیشه – چهارراه ساسان – خیابان مطهری – نبش بن بست بهار – طبقه فوقانی داروخانه شریف

برای امتیاز روی ستاره ها کلیک کنید!

4.9/5 - ( 30 رأی )

هر آنچه که باید بدانید

بهترین انتخاب از نظر زیباجویان

دکتر امید شعبانی

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی جهت معاینه و یا مشاوره در خصوص پوست و مو می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۶۵۶۲ از طریق خط ویژه با ما در ارتباط باشید.

کلینیک دکتر امید شعبانی

از سال ۱۳۹۵ کاملترین و مجهزترین مرکز زیبایی در استان تهران راه اندازی نموده است که با استقبال بی نظیر ساکنین محترم شهر تهران ، شهرستان شهریار ، شهرک اندیشه  ، شهر قدس و فردیس کرج مواجه شده است.

دکتر امید شعبانی تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مورد تزریق فیلر(ژل) لب ، بیش از هزار مورد فیلر (ژل) خط خنده ،بیش از ۱۰۰۰ مورد فیلر ( ژل) گونه ، بیش از هزار مورد بوتاکس پیشانی ، خط اخم، بینی، بوتاکس دور چشم ، لیفت بینی و پره های بینی و بوتاکس درمان میگرن و تعریق زیر بغل و تعریق کف دست با موفقیت کامل انجام داده اند. بیش از ۵۰۰ مورد هایفوتراپی و میکرونیدلینگ و میکرو درم موفق نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

نمونه کار های ایشان در پیج اینستاگرام و در همین صفحه قابل مشاهده است هر هفته یک مورد ویدئو آموزشی نیز در سایت و پیج و کانال خدمت شما ارائه میگردد.

همچنان با ما همراه باشید در بهترین مطب دکتر امید شعبانی

در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی

وب سایت ما را با دوستان خود به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات در کلینیک زیبایی پرنسس
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved