کاشت ابرو و مو

6 ویدیوها

فهرست مطالب

خوابیدن بعد از بوتاکس | بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید؟

چرا خوابیدن بعد از بوتاکس ضرر دارد ؟ نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس از جمله نگرانی‌های افراد پس از تزریق آن محسوب می‌شود. بوتاکس یک شل کننده عضلانی می‌باشد که حاوی سمی به نام بوتولینوم نوع A است. هنگامی که این سم در دوزهای کنترل شده تجویز می‌شود، بر روی عضلات صورت تاثیر می‌گذارد و به نوعی آن‌ها را فلج می‌کند. در نتیجه بعد از گذشت 4 تا 6 ساعت از تزریق، دراز کشیدن بعد از درمان بوتاکس بی خطر خواهد شد.

بوتاکس

در حالت کلی برای خوابیدن بعد از بوتاکس موارد زیر را باید رعایت کنید :

به پشت بخوابید، از خوابیدن به شکم یا پهلو بپرهیزید، قبل از خواب دوش آب گرم نگیرید و برای جلوگیری از انتقال دوز تزریقی به محل تزریق فشار وارد نکنید.

اصولی و صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس یکی از مراقبت های بعد از بوتاکس است که بسیار ساده، بدون خرج و بسیار موثر است. مهم است از این جهت که موجب دور ماندن از عوارض ناشی از پخش شدن ناخواسته سم بوتولینوم در صورت و بدن می‌شود و فرد را از بعضی خطرات احتمالی دور می‌کند.
هدف از این مقاله بررسی طرز صحیح و نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس در روزهای اولیه است.
می خواهیم در این مقاله به سوالاتی چون “بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید” “تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید” “نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس” هم پاسخ بدهیم.

بعد از بوتاکس چگونه بخوابیم؟

استراحت و دراز کشیدن پس از ۴ الی ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس (botox) بی‌خطر می‌باشد. برای خوابیدن پس از درمان بوتاکس به پشت بخوابید و از خوابیدن به جلو یا پهلو خودداری کنید.

پیش از خواب دوش آب گرم نگیرید و برای جلوگیری از انتقال دوز به مناطق اطراف، به محل تزریق فشار وارد نکنید.
در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری را درباره نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس توضیح می‌دهیم تا نگران انتقال دوز بوتاکس از ناحیه درمان به بقیه مناطق نباشید.

خوابیدن، دراز کشیدن یا اعمال گرما یا فشار به محل‌های تزریق بعد از درمان بوتاکس موجب حرکت ماده به مناطق دیگر خواهد شد. زمانی که بوتاکس از ناحیه مورد نظر دور می‌شود امکان دارد منجر به تورم بیش از اندازه شده و پوست دیگر صاف به نظر نرسد.
حرکت ماده بوتاکس بعد از تزریق معمولاً اتفاقی نادر است، اما باید نکات زیر را رعایت کنید تا احتمال وقوع آن را به حداقل برسانید و بهترین نتیجه را بگیرید.

چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

چند ساعت بعد بوتاکس میشه خوابید ؟ یا تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید خوابید ؟

به علت افزایش خطر ابتلا به عوارض جانبی (به عنوان مثال مهاجرت بوتاکس به سایر عضلات و به دنبال آن فلجی موقت یا آسیب به بافت‌های مجاور) معمولاً پیشنهاد می‌شود که حداقل 4 الی 6 ساعت از خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری کنید!
بعد از آن باید چند شب اول به پشت بخوابید (طاق باز) تا از توزیع ناهموار بوتاکس ممانعت به عمل آورید.

یکی از نکاتی که باید در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس بدانید این است که بعضی از افراد وجود دارند که معتقد هستند دراز کشیدن یا نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس هیچ تاثیری در انتشار سم باکتری بوتولینوم ندارد؛ از آن جهت که ویژگی عضلانی هر فرد متفاوت و منحصر به فرد است، واکنش او نیز در برابر تزریق بوتاکس متفاوت خواهد بود.
بنابراین پیشنهادها را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از عوارض در نظر بگیرید و بدانید که پس از تزریق بوتاکس تا چند ساعت نباید خوابید.

به پهلو خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس | بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید

سوال متداول دیگر زیباجویان این است که “تا چند روز بعد از بوتاکس نباید به پهلو خوابید ؟” یا “بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید ؟”
جواب این مورد نیز بنا به تشخیص پزشک شما و ویژگی‌های عضلات صورتتان متفاوت می‌باشد.

همان طور که احتمالا می‌دانید خواب آلودگی یکی از اصلی‌ترین عوارض تزریق بوتاکس است و متخصصان مطمئن نیستند که این موضوع ناشی از سمیت این دارو است یا سایر دلایل.
با این حال اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از انجام متد جوانسازی خود داشته باشید، حائز اهمیت است که از خوابیدن به پهلو تا 24 تا 48 ساعت پرهیز کنید؛ در بعضی افراد امکان دارد این زمان کم‌تر یا بیشتر باشد، بنابراین بهتر است نظر پزشک خود را جویا شوید.

بوتاکس

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

می توان گفت بهترین نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس، نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس است چرا که کمترین میزان فشار را به صورت وارد می‌کند و در عین حال سر را به سمت بالا نگه می‌دارد.
اگر زمان تزریق شما، حوالی غروب یا شب انجام شده است و خواب آلودید، پیشنهاد می‌شود که با استفاده از چند بالش، یک تکیه گاه برای خود ایجاد کنید و شب را به صورت نشسته بخواب بروید.
حتما این نکته را رعایت کنید که به هیچ وجه سرتان نباید خم شود (به ویژه در ساعت‌های ابتدایی خواب)، که می‌توانید برای این کار، از بالش‌های گردنی برای حفظ ایستایی ناحیه گردن و پیشگیری از انحراف آن در هنگام خواب بهره ببرید.

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس

برای کم شدن چین و چروک هنگام خواب بر روی ملافه‌های ابریشمی بخوابید

نکته مهم دیگر در مورد نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس، استفاده از روبالشی‌ها و ملحفه‌های ابریشمی به جای ملافه‌های نخی معمولی می‌باشد. ابریشم می‌تواند به حفظ رطوبت پوست کمک شایانی کند در حالی که اصطکاک روی پوست شما را نیز پایین می‌آورد. بنابراین، اگر به فکر از بین رفتن چین و چروک صورت خود هستید، ملحفه‌های ابریشمی راه‌حل خوبی است حتی اگر بوتاکس انجام نداده باشید.

به مدت ۲۴ ساعت از مالیدن کرم به صورت خود پرهیز کنید

بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از استعمال کرم‌هایی که معمولاً هنگام خواب استفاده می‌کنید پرهیز کنید. مالیدن کرم برای جذب آن به پوست امکان دارد موجب افزایش فشار بر روی محل‌های تزریق شود که می‌تواند بوتاکس را به مناطق ناخواسته منتقل کند.
اما اگر عادت دارید پیش از خواب از کرم صورت استفاده کنید، باید آن را بدون مالش یا ماساژ زیاد در اطراف محل‌های تزریق بمالید.

برای پیشگیری از تحریک روی رختخواب تمیز بخوابید

یکی دیگر از نکته‌های مهم درباره نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس استفاده از ملحفه‌ها و روبالشی‌های شسته شده و خوابیدن روی رختخواب تمیز می‌باشد. تمیزی رختخواب به دور نگه داشتن آلودگی و باکتری‌ها از محل تزریق و در نتیجه جلوگیری از تحریک و تورم پوست کمک می‌کند.
شما باید حداقل 1 بار در هفته ملحفه‌های خود را ضد عفونی تا کثیفی آن‌ها موجب بسته شدن منافذ پوست، کدر شدن چهره، آکنه، لکه‌ها، واکنش‌های آلرژیک (allergy) نشود و پوست شما شاداب بماند.

برای کم شدن فشار از پوشیدن هدبند پرهیز کنید

از خوابیدن با هدبند یا پوششی که با پیشانی یا محل تزریق تماس دارد دوری کنید زیرا فشار می‌تواند موجب جابجایی دوز بوتاکس شود.

پیش از خواب دوش آب گرم نگیرید

روزی که بوتاکس تزریق کرده‌اید پیش از خواب دوش آب گرم نگیرید یا وارد سونا و جکوزی نشوید و ورزش سنگین انجام ندهید. افزایش دمای بدن می‌تواند جریان خون را زیاد کند و خطر دور شدن دوز از محل تزریق و رفع ظاهر نهایی پوست بعد از بوتاکس را زیاد ‌کند.

چرا بلافاصله بعد از بوتاکس نمی‌توان خوابید؟

در اینجا نگاهی دقیق‌تر داریم که چرا باید به هر قیمتی از خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس خودداری کنید، خوابیدن تنها در شرایط اضطراری مجاز است. به خطرات زیر توجه کنید:

نوروتوکسین از مکان مورد تزریق مهاجرت می‌کند

همانطور که قبلاً ذکر شد، نوروتوکسین‌هایی که به عضلات خاصی تزریق می‌شوند زمان زیادی لازم دارند تا به طور موثر در آن عضلات نفوذ کنند. دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس، می‌تواند موجب پخش سم در عضلات اطراف شود که می‌تواند نتایج مورد انتظار شما را تحت تأثیر قرار دهد.
همینطور عضلاتی که نوروتوکسین‌های مهاجر را جذب کرده‌اند، در امان نخواهند بود و مستعد عوارض جانبی می‌شوند که می‌تواند موجب جوش، تحریک و کبودی شود.

بیشتر شدن تورم

مشاهده درجات خفیفی از تورم در ناحیه درمان بعد از تزریق بوتاکس طبیعی است. با این حال، زود خوابیدن پس از بوتاکس می‌تواند تورم را بدتر کرده و عوارض جانبی دیگر مثل قرمزی و تحریک را باعث شود. در این مواقع تورم امکان دارد به حدی شدید شود که فرد دیگر نتواند به محل کار خود برود. از این گذشته، احتمال دارد که اعتماد به نفس وی را به شدت کاهش داده و موجب هجوم موجی از استرس به ذهنش شود.

آیا پس از تزریق بوتاکس احساس خواب آلودگی می‌کنید؟

یکی از دلایل محبوبیت بوتاکس مربوط به ماهیت غیر تهاجمی این روش در مقایسه با سایر جراحی‌های زیبایی است. این روش به حدی ساده است که بیمار بلافاصله پس از انجام تزریق به فعالیت‌های روزمره خود باز می گردد. بوتاکس نوعی عمل زیبایی است که شامل تزریق نوروتوکسین به داخل گرو‌های عضلانی خاص می‌باشد.

این تزریقات موجب کم شدن چین وچروک‌های صورت شده تا روند بروز نشانه‌های پیری را کند‌تر ‌کند. همینطور بسیاری از بیماران بوتاکس را برای درمان استرابیسم و تعریق بیش از حد زیر بغل انجام می‌دهند.
معمولا بیماران تصور می‌کنند که بعد از تزریق بوتاکس لازم نیست که هیچگونه تغییراتی در روند خواب آن‌ها اتفاق بیافتد اما احتمالا شرایطی کاملا برعکس این موضوع صحت داشته باشد.

عوارض خوابیدن بعد از بوتاکس | اگر بعد از بوتاکس بخوابیم چه میشود ؟

استفاده از تکنیک بوتاکس معمولاً برای از بین بردن چین و چروک‌های ناحیه پیشانی، اطراف چشم و کنار لب به کار می‌رود. در این متد نیز مثل تمامی روش‌های زیبایی دیگر، باید مراقبت‌های لازم بعد از تزریق با دقت صورت گیرد تا مشکلی ایجاد نشود و در نهایت فرد نتایج بهتری از عمل تزریق را به دست آورد. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پس از تزریق بوتاکس رعایت کنید، شکل و نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس می‌باشد.

بوتاکس یک داروی تزریقی مایع است و زمانی که در عضلات و زیر پوست تزریق می‌شود مدت زمانی طول کشیده تا کاملاً جذب شود و اثر کند. حال تصور کنید تا زمان جذب نشدن این دارو دراز بکشید و بخوابید در این حالت احتمال حرکت مواد بوتاکس به سایر نقاط دیگر در زیر پوست زیاد است.

مهم‌ترین عارضه آن مربوط به حرکت بوتولونیوم در داخل حفره چشم و عوارض ناشی از افتادگی پلک و یا دوبینی می‌باشد که برای درمان و بهبود این عارضه مدت زمان طولانی از 3 ماه یا بیشتر لازم است.

سایر مراقبت های مهم بعد از بوتاکس

به دلیل همین عوارض بالا رعایت نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس بسیار لازم و ضروری است. یکی از مراقبت هایی که در این مقاله به آن پرداختیم، همین خوابیدن بعد از بوتاکس بود. چندمراقبت مهم زیر هم مهم هستند چرا که مانع بروز عوارض و هم چنین ماندگاری بیشتر می شوند.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

برای اصلاح صورت و ابرو و در پاسخ به سوال “چند روز بعد از بوتاکس میتوان اصلاح کرد” متخصصان زیبایی توصیه می کنند که اصلاح صورت و ابرو بعد از بوتاکس و با استفاده از نخ و موچین را به 4 الی 7 روز بعد از تزریق، و لیزر موهای زائد صورت را به دو هفته بعد از تزریق بوتاکس موکول کنید.

شستن صورت بعد از بوتاکس

برای هرگونه آب زدن به صورت و شستن صورت توصیه می شود تا 24 ساعت یا همان یک روز صبر کنید و اگر مجبورید که صورتتنان را بشویید، به آرامی زین کار را انجام دهید

آرایش کردن بعد از تزریق بوتاکس

بهتر است که تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس هیچگونه آرایشی روی صورت انجام نشود مخصوصا اگر نیاز به ماساژ دادن داشته باشد علاوه بر این اینکه حاوی مواد ضد عفونی کننده نباشد. بیشتر پزشکان توصیه می کنند، حداقل ۱۲ ساعت اول فرد از آرایش کردن خودداری کند.

برای خواندن ادامه مقاله و مشاهده نمونه کار ها و خدمات به سایت کلینیک دکتر امید شعبانی مراجعه نمائید. تلفن تماس با کلینیک جهت مشاوره رایگان : 02191306562

پرسش و پاسخ در مورد خوابیدن بعد از بوتاکس

از بهترین انواع نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس می‌توان به نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس اشاره نمود که کمترین میزان فشار را به صورت وارد می‌کند.

بهترین زمان برای دریافت تزریقات بوتاکس صبح است، بنابراین وقت ملاقات را برای صبح تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر بیمار تزریق بوتاکس را در ساعت ۹ صبح انجام دهد حدود ۱۲ ساعت تا هنگام خواب وقت دارد این در صورتی است که او معمولا ساعت ۹ تا ۱۰ شب بخوابد.

بعد از بوتاکس از خوابیدن به پهلو تا 24 الی 48 ساعت خودداری کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

4.9/5 - ( 14 رأی )

هر آنچه که باید بدانید

بهترین انتخاب از نظر زیباجویان

دکتر امید شعبانی

کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر امید شعبانی جهت معاینه و یا مشاوره در خصوص پوست و مو می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۶۵۶۲ از طریق خط ویژه با ما در ارتباط باشید.

کلینیک دکتر امید شعبانی

از سال ۱۳۹۵ کاملترین و مجهزترین مرکز زیبایی در استان تهران راه اندازی نموده است که با استقبال بی نظیر ساکنین محترم شهر تهران ، شهرستان شهریار ، شهرک اندیشه  ، شهر قدس و فردیس کرج مواجه شده است.

دکتر امید شعبانی تا کنون بیش از ۱۰۰۰ مورد تزریق فیلر(ژل) لب ، بیش از هزار مورد فیلر (ژل) خط خنده ،بیش از ۱۰۰۰ مورد فیلر ( ژل) گونه ، بیش از هزار مورد بوتاکس پیشانی ، خط اخم، بینی، بوتاکس دور چشم ، لیفت بینی و پره های بینی و بوتاکس درمان میگرن و تعریق زیر بغل و تعریق کف دست با موفقیت کامل انجام داده اند. بیش از ۵۰۰ مورد هایفوتراپی و میکرونیدلینگ و میکرو درم موفق نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

نمونه کار های ایشان در پیج اینستاگرام و در همین صفحه قابل مشاهده است هر هفته یک مورد ویدئو آموزشی نیز در سایت و پیج و کانال خدمت شما ارائه میگردد.

همچنان با ما همراه باشید در بهترین مطب دکتر امید شعبانی

در خبرنامه ما عضو شوید

کلینیک زیبایی پرنسس دکتر امید شعبانی

وب سایت ما را با دوستان خود به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را به اشتراک بگذارید 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات در کلینیک زیبایی پرنسس
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

در کلینیک زیبایی پرنسس ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک علاوه بر حضور پزشک پوست و مو که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی پرنسس به ارائه مشاوره و انجام پیکرتراشی و بادی کانتورینگ به روش لیپوماتیک با جدیدترین دستگاه ها توسط متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی پرنسس طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved